Ön nincs bejelentkezve!
Belépés / RegisztrációA közösségi szerepvállalás, a teremtést óvó vállalások és elköteleződés mértékétől függően, a közösségek öt különböző modulból választhatják részvételüket a programban. A közösségek a kiválasztott modulnak megfelelő programterv összeállítását követően egy-egy modul arculati elemeit maguk is jogosultak használni. (Feltűntethetik elektronikus kommunikációs felületeiken, levelezésben, hirdetményeikben.)
A modulok szimbólumai bibliai növények, melyek mindegyike szép, a maga nemében mindegyik teljes, és fontos üzenetet hordoz. A modulok kereteket adnak, mely kereteken belül megfogalmazott teremtésvédelmi program a közösség egyedi vállalása. Az egyes modulokhoz tartozás elsősorban a közösségi szerepvállalás és elköteleződés mértékének függvénye.
„Hasonló a mennyek országa a mustármaghoz, amelyet fog az ember, és elvet szántóföldjébe. Ez kisebb ugyan minden magnál, de amikor felnő, nagyobb minden veteménynél, és fává lesz, úgyhogy eljönnek az égi madarak és fészket raknak ágai között.” (Mt 13,31-32)
A Mustármag a belépő modul a programban, minden csatlakozó közösség induló mustármag. Ebben a modulban, csatlakozáskor minden közösség vállalja, hogy:
Valamint a közösség vállalja, hogy a MEET programot saját felületein és csatornáin hirdeti más közösségek számára is.
„Figyeljétek meg a mező liliomait, hogyan növekednek: nem fáradoznak és nem fonnak, de mondom nektek, hogy Salamon teljes dicsőségében sem öltözött úgy, mint ezek közül akár csak egy is.” (Mt 6,28-29)
A Liliom modulban a közösség saját, egyedi teremtésvédelmi programtervét állítja össze, megfogalmaz magának lehetőségeihez mért célokat. A közösségében megvalósuló teremtésvédelmi programokról hírt ad, meghívást küld a környezetében lévő közösségeknek.
„Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem nem tudtok semmit cselekedni. (…) Ha megmaradtok énbennem, és beszédeim megmaradnak tibennetek, akkor bármit akartok, kérjétek, és megadatik nektek.” (Jn 15,5.7)
A Szőlővessző modulban a közösségek vállalják, hogy segítenek, ha a programban résztvevő közösségek kérdéseikkel, tanácsért hozzá fordulnak. Teremtésvédelmi programjaikat igyekeznek többféle vállalási terület felé bővíteni.
„Okuljatok a fügefa példáján: amikor már zsendül az ága, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár. Így ti is, amikor mindezt látjátok, vegyétek észre, hogy közel van ő, az ajtó előtt.” (Mt 24,32-33)
A Fügefa modul közösségei vállalják, hogy együttműködnek a régió közösségeivel, közös alkalmakat szerveznek, akár más modulok közösségeinek bevonásával. Teremtésvédelmi programjukban szempont, hogy a közösség életének minél több szegmensében megjelenjen a teremtésvédelmi munka.
„Izrael magas hegyén ültetem el, hogy ágat növeljen, és gyümölcsöt hozzon. Pompás cédrus lesz majd, amelyen lakik mindenféle madár, mindenféle szárnyas lakik lombja árnyékában. Akkor majd megtudja a mező minden fája, hogy én, az ÚR, teszem alacsonnyá a magas fát és magassá az alacsony fát.” (Ez 17,23-24)
A Cédrus modulban a résztvevő közösségek vállalják, hogy a régiójukban folyó teremtésvédelmi munkát aktívan koordinálják, a környezetükben lévő közösségeket megkeresik és támogatják őket teremtésvédelmi céljaik megvalósításában. A modul közösségei maguk is minél széleskörűbb teremtésvédelmi programot valósítanak meg, és szerzett tapasztalataikat megosztják a többiekkel.